Zobacz również

Botox – skuteczny sposób na migrenę?

Botox – skuteczny sposób na migrenę?

Opinie

Ze szczególnym przesłaniem dla kadry zarządzającej placówką p.Haliny Bandrowskiej oraz p.Elżbiety Szkopek. Przychodnia na ulicy Rembieliński...
~Renata
Najgorsza przychodnia w Warszawie. Nie zasługuje nawet na jedną gwiazdkę. Pracuje tam grono emerytów nastawionych tylko na pieniądze. Lekarze ...
~Franciszek
Lekarz ginekolog, dr Nowakowski bardzo miły, dba o to żeby w gabinecie czuć się na ile to możliwe komfortowo. Mogę polecić z czystym sumieniem.
~Anna
Jedne wielkie chamstwo. Obsługa rejestracji do wymiany. Dzisiaj Pani z rejestracji odmówiła zapisu na wizytę domową Inwalidy I grupy. Zaleciła...
~Kasia
Niestety co to jest przysięga Hipokratesa to tam nikt chyba nie pamięta. Przykre, że my
Podatnicy za to płacimy.
~Marta
Często czynniki genetyczne wpływają na zachorowanie na raka piersi.
Karola
Jakość obsługi pacjenta jest naprawdę dobra.
Karolina
Tylko Fizjospace. Najlepsza placówka fizjoterapii. Korzystam od lat.
Ewa
Zespół specjalistów jest pomocny, sympatyczny i wykwalifikowany. Szybko, bez kolejek. Jestem zadowolona z wizyty.
~Maria
Na miejscu dostępni świetni specjaliści z dużym doświadczeniem, potwierdzam jak najbardziej przychylne opinie jakie słyszy się o intytucie.
Ewa

Niedawno znów zrobiło się głośno o botoksie, ale tym razem nie w kwestii wypełniania zmarszczek. Okazuje się, że preparat ten przynosi skuteczne rezultaty w walce z migrenami i napięciowymi/stresowymi bólami głowy, pozwalając zażegnać je na długi czas. 

Czym jest migrena?
Statystyki wskazują, że na migrenę może chorować nawet 28 proc. populacji. Najczęściej dotyka ona kobiety. Objawia się silnym bólem głowy o znacznie większym natężeniu niż ból napięciowy. Dla chorego stanowi duży problem, utrudniając normalne funkcjonowanie, ponieważ pod wpływem codziennych aktywności, na przykład poruszania się może przybierać na sile. Podczas napadu migreny zaleca się pozostanie w łóżku, najlepiej w zaciemnionym i spokojnym pomieszczeniu, ponieważ atakom bólu często towarzyszy światłowstręt i nadwrażliwość na dźwięki. Ze względu na fakt, że ból może utrzymywać się nawet do 72 godzin, stan taki wyłącza chorą osobę z możliwości wykonywania obowiązków zawodowych oraz życia towarzyskiego. 

Czy botox może wyleczyć migrenę?
Od kilku lat w leczenie migreny z powodzeniem wykorzystuje się toksynę botulinową, czyli botox. Substancja ta jest powszechnie wykorzystywana w leczeniu skurczów i napięcia mięśni. Jest także szeroko wykorzystywana w medycynie estetycznej do likwidowania zmarszczek. Międzynarodowe Stowarzyszenie Bólów Głowy opublikowało konsensus, że toksyna botulinowa jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na leczenie przewlekłej migreny. Jej skuteczność jest bardzo wysoka – aż 80 proc chorych zauważa wyraźną poprawę, a u części z nich migrena ustępuje całkowicie. 
Aby osiągnąć pożądany efekt, lekarz podaje toksynę botulinową w określone partie głowy i karku. Zabieg należy powtarzać co kilkanaście tygodni. U niektórych pacjentów migrena może zaniknąć nawet na sześć miesięcy. Dużą zaletą tej metody jest fakt, że wraz z czasem organizm nie staje się odporny na toksynę botulinową, a wręcz przeciwnie – skuteczność zabiegu zwiększa się. 
Przed podjęciem leczenia dla wielu osób barierą może być cena takiego zabiegu. Należy jednak wziąć pod uwagę, że często jest ona porównywalna z kosztem konsultacji lekarskich oraz zakupu doraźnych leków.

Czy leczenie migreny botoksem jest bezpieczne? 
Bezpieczeństwo leczenia migreny botoksem potwierdzone zostało kilkunastoletnią praktyką na całym świecie. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego w tym kierunku lekarza, nie musimy obawiać się ryzyka. Są jednak przeciwwskazania do stosowania botoksu, na przykład u osób z chorobami skóry lub infekcjami w miejscu wstrzyknięcia. Leczenie nie może odbywać się również u kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz u osób uczulonych na poszczególne składniki preparatu. Dlatego tak ważna jest konsultacja z doświadczonym specjalistą, który ustali stan zdrowia pacjenta i wykluczy ewentualne przeciwwskazania. 
Botox działa tylko w obrębie miejsca, które został podany, dlatego pozostałe mięśnie pracują normalnie. Niekiedy, tak jak w przypadku każdej iniekcji może pojawić się niewielki obrzęk lub zaczerwienienie, które po krótkim czasie ustępuje. Inne skutki uboczne pojawiają się niezwykle rzadko i są w pełni odwracalne. 

Może Cię zainteresują pozostałe porady powiązane z Klinika medycyny estatycznej Piaseczno :

  

Adnotacje znajdujące sie do innych strony www Flebologii Gabinet medycyny estetycznej Warszawa :

 

Opinie (4)
Julia

25.11.2020

Jeśli botoks to tylko w klinice Dr Parda. Świetne podejście do pacjenta, w ogóle się nie stresowałam przed zabiegiem. Obeszło się beż obrzęku. Już nie pamiętam jak to jest mieć tak często migrenę.

Adres IP: ***.***.***.214

Alicja

25.11.2020

Przy silnej migrenie nie da się normalnie funkcjonować. Botoks się u mnie bardzo sprawdził. Polecam każdemu z takim problemem migren.

Adres IP: ***.***.***.214

Monika

25.11.2020

Nie słyszałam o takim leczeniu. Niestety migreny to u mnie codzienność. Zainteresuję się tym tematem.

Adres IP: ***.***.***.214

Teresa

23.03.2020

Jestem można powiedzieć takim książkowym przypadkiem. Zaniechane, występujące niekiedy napady migreny przekształciły się u mnie w regularnie nawiedzające bóle, który potrafiły prawie całkowicie unieruchomić. Zwykłe leczenie nie przynosiło efektów, dlatego gdy tylko dowiedziałam się o metodzie stosowanej w klinice dr Pardy, niezwłocznie umówiłam się na zabieg. Dla mnie ta metoda okazała się bardzo pomocna a przede wszystkim odczułam prawie natychmiastowe efekty leczenia, które w moim przypadku potrafią utrzymać się nawet do kilku miesięcy.

Adres IP: **.***.**.111

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

PPOZ dla Dorosłych Przychodni SPZZLO Warszawa-Żoliborz
Żeromskiego, 13, Warszawa
5/5 (1 opinia)
Przychodnia Wrzeciono SPZZLO Warszawa-Żoliborz
Wrzeciono, 10C, Warszawa
1/5 (1 opinia)
SZPZLO Warszawa-Targówek
Tykocińska, 34, Warszawa
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Przychodnia Lekarska przy ulicy Chełmskiej 13
Chełmska, 13/17, Warszawa
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Nowoursynowska 139L, 02-776 Ursynów
4/5 (9 opinii)
Magodoncja
Grochowska, 323, Warszawa
5/5 (8 opinii)
 Gajewski Laboratorium Analiz Lekarskich
Poborzańska, 8, Warszawa
5/5 (2 opinie)
Alab laboratorium medyczne
Stępińska, 22/30, Warszawa
5/5 (1 opinia)
Centrum Medyczne Fertina
Dzika, 15 lok CU4, Warszawa
5/5 (1 opinia)
Centrum Medyczne CMP Wola - Przychodnia
Jana Kazimierza, 64, Warszawa
5/5 (1 opinia)

Cellulit, jak się go skutecznie pozbyć?
Cellulit zwany również pomarańczową skórką to przypad...
Jakiego wsparcia potrzebuje pacjent onkologiczny?
Choroba nowotworowa dla niektórych pacjentów j...
Jak leczyć żylaki kończyn dolnych?
Żylaki kończyn dolnych uważane są za jeden z objawów pr...
Gorąca czekolada i jej prozdrowotne właściwości
Gorąca czekolada kojarzy nam się z nadchodzącą wielkimi ...
Gdzie najczęściej pojawiają się pajączki?
Pajączki, czyli inaczej teleaniektazje lub venulektazje, to...
Co zrobić jeżeli kaszel u dziecka nie przechodzi?
Jeżeli u dziecka kaszel trwa od dłuższego czasu, rodzice ...
Uczulenie na gluten - czym różni się od celiakii?
Celiakia i alergia na gluten to zupełnie dwa różne pojęc...
Hemoroidy w ciąży - jak leczyć?
Choroba hemoroidalna niezwykle często dotyka kobiet w cią...
Botox – skuteczny sposób na migrenę?
Niedawno znów zrobiło się głośno o botoksie, ale tym ra...
Napój oczyszczający DETOX
Detox napój oczyszczający to preparat polecany osobom, kt...