Zobacz również

Gorąca czekolada i jej prozdrowotne właściwości

Gorąca czekolada i jej prozdrowotne właściwości

Gorąca czekolada kojarzy nam się z nadchodzącą wielkimi krokami zimą i Świętami Bożego Narodzenia. Myśląc o gorącej czekoladzie, przed naszymi oczami ukazuje się wygodny fotel, ciepły koc i dobra książka do czytania oraz ten przyjemny w smaku napój, który ukoi nerwy, rozgrzeje, a zarazem doda nam energii do działania. Gorąca czekolada jest idealnym napojem na zimowe wieczory, jednakże warto pamiętać, że znajdują się w niej cukry oraz tłuszcze nasycone, dlatego czekolada powinna być napojem, który nie jest spożywany regularnie. Czy wiesz, że czekolada spożywana z umiarem może pozytywnie oddziaływać na Twój organizm? Sprawdź jakie prozdrowotne właściwości ma gorąca czekolada!

Główne właściwości gorącej czekolady
Gorąca czekolada z dodatkiem owoców liofilizowanych spożywana w umiarkowanych ilościach może pozytywnie oddziaływać na organizm człowieka, np. spowalnia starzenie się organizm i dzięki dużej ilości antyoksydantów chronią go przed wolnymi rodnikami, które doprowadzają do uszkodzeń komórek i mogą doprowadzić nawet do powstania nowotworu. Gorąca czekolada będzie świetnym zamiennikiem kawy lub herbaty, szczególnie jeżeli zmagasz się z częstymi skurczami czy ogólnym osłabieniem organizmu na skutek przewlekłego stresu. W gorącej czekoladzie ogromne pokłady magnezu, jak również flawonoidy, które poprawiają przepływ krwi, dzięki czemu jest lepsze dotlenienie mózgu, co sprawi, że gorąca czekolada będzie idealnym napojem podczas nauki lub pracy. Duże ilości magnezu zawarte w czekoladzie pozwolą na szybsze i łatwiejsze pokonanie stresu oraz lęków — bez wątpienia Twój humor poprawi się diametralnie po wypiciu kubka gorącej czekolady.

Nie zapomnij o umiarze
Warto pamiętać, że gorąca czekolada tylko i wyłącznie pozytywnie wpływa na nasz organizm jeśli jest stosowana od czasu do czasu. W czekoladzie znajdują się ogromne pokłady cukrów oraz nasyconych tłuszczy, które dostarczane do organizmu codziennie mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie, przyczyniając się do rozwoju chorób metabolicznych.

Opinie (2)
czokoloko
gorąca czekolada, to mój ulubiony napój na zimowe wieczory
Ninkaa
Uwielbiam gorącą czekoladę niezależnie od pory roku :)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Astma oskrzelowa jest przewlekłą chorobą zapaln...
Kiedy zauważysz, że Twoje dziecko zaczyna kaszle...
Czy byłeś kiedykolwiek w Bieszczadach? Jeśli ta...
Jesień to pora roku, która związana jest ze zna...
Niezależnie od tego, czy masz problem z pajączka...
Stres i zmęczenie to czynniki które negatywnie w...