Zobacz również

Jak leczyć żylaki kończyn dolnych?

Jak leczyć żylaki kończyn dolnych?

Żylaki kończyn dolnych uważane są za jeden z objawów przewlekłej niewydolności żylnej. Żylaki to nieestetyczne zgrubione żyły, które wystają ponad powłokę skóry — najczęściej są one poskręcane, wypukłe oraz przebarwione. Żylaki powstają na skutek refluksu żylnego, czyli cofania się krwi, która następnie osiada w poszerzonych żyłach na skutek nieprawidłowego funkcjonowania zastawek żylnych, doprowadzając do ich niedrożności. Bagatelizowane żylaki mogą doprowadzić do poważnych schorzeń, które nie tylko wpłyną na nasze ogólne zdrowie, ale przede wszystkim na komfort codziennego życia.

Diagnostyka i leczenie żylaków kończyn dolnych
Kluczowe w diagnozie żylaków kończyn dolnych jest przeprowadzenie badania USG żył, które pozwoli specjaliście - flebolog Warszawa, określić skalę problemu i wprowadzić odpowiednie leczenie. Podczas wizyty pacjent powinien być poddany badaniu USG Doppler, dzięki któremu nie tylko będzie mógł ocenić przepływ krwi w żyłach, ale również sprawdzi funkcjonowanie zastawek żylnych. W zależności od stopnia zaawansowania żylaków można zdecydować się na leczenie zachowawcze, farmakologiczne, jak również leczenie operacyjne. W przypadku leczenia zachowawczego mowa jest przede wszystkim o noszeniu rajstop uciskowych, jak również stosowaniu maści i kremów polecanych przez lekarza flebologa. W przypadku leczenia farmakologicznego warto spożywać preparaty uszczelniające naczynia krwionośne, natomiast największą skutecznością dla małych i średnich żylaków jest małoinwazyjny zabieg, jakim jest skleroterapia, podczas której żyły się obkurczają na skutek podania środka chemicznego do światła naczynia.

Najczęstsze objawy żylaków
1) Pojawiające się na kończynach dolnych pajączki.
2) Pojawiające się nocami bolesne skurcze łydek.
3) Częste drętwienie i mrowienie nóg, szczególnie po dużym wysiłku — objawy te często ustępują na skutek wypoczynku lub po wykonaniu odpowiednich ćwiczeń.
4) Uczucie ciężkości nóg oraz pojawiającej się w okolicy kostek obrzęki kończyn dolnych.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (13 opinii)

Nowotwory można podzielić na dwa rodzaje: nowotw...
Każda wada wzorku związana jest z dyskomfortem, ...
Szczotkowanie nóg cieszy się ogromną popu...
Wiele osób marzy o pięknej, wytrenowanej sylwetc...
Krioterapia to metoda wykorzystywana w rehabilitac...
Technologia HIFU jest innowacyjnym rozwiązaniem, ...