Zobacz również

Laser czy skleroterapia, która metoda jest skuteczniejsza w leczeniu pajączków?

Laser czy skleroterapia, która metoda jest skuteczniejsza w leczeniu pajączków?

Pajączki, czyli venulektazje i teleangiektazje to zmiany, które mogą być wyłącznie defektem kosmetycznym, jak również być jednym z pierwszych objawów niewydolności żylnej. Jeżeli zauważmy u siebie pajączki, warto umówić się na wizytę do lekarza flebologa, który przeprowadzi wywiad lekarski, a następnie badanie USG Doppler , dzięki któremu będzie wiedział, w jakim stanie są ściany żył oraz czy zastawki są szczelne. Najczęściej pajączki występują u kobiet i pojawiają się na kończynach dolnych w przyśrodkowych partiach nóg, a także łydek, udach i podudziach. Pajączki można usuwać dwoma metodami: skleroterapią oraz zabiegiem laserowym, który zabieg będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni?

Jak wygląda zabieg skleroterapii?
Skleroterapia to efektywny, bezpieczny i niezwykle szybki zabieg usuwania venulektazji i teleangiektazji. Pajączki są najczęstszym wskazaniem do wykonania zabiegi skleroterapii. Warto wiedzieć, że skleroterapia nie wymaga hospitalizacji, a także nie jest podawane znieczulenie - można ją wykonać u każdego pacjenta przez cały rok. Zabieg skleroterapii polega na wstrzyknięciu cienką igłą preparatu chemicznego o odpowiednim natężeniu w formie płynu lub piany do światła naczynia żylnego - wspomniany preparat likwiduje warstwę wewnętrzną, a następnie doprowadza do zamknięcia, zwłóknienia i zaniku zmiany żylnej. 

Zobac zrównież: http://www.klinika-flebologii.warszawa.pl/firma/klinika-belvedere-flebologia-i-medycyna-estetyczna.html

 

Czym jest zabieg laserowego usuwania żylaków?
Laserowe usuwanie żylaków uważane jest za jedną z najbardziej skutecznych metod usuwania chorych naczyń żylnych, ponieważ w małoinwazyjny, a niezwykle efektywny sposób można pozbyć się naczyń żylnych. Warto wiedzieć, że efekt estetyczny po zabiegu jest zadowalający, ponieważ wykorzystywane przy zabiegu światłowody są niezwykle cienkie - po umieszczeniu go w świetle naczynia rozpoczyna się proces znieczulenia oraz obkurczenia naczynia, dzięki podaniu specjalnego preparatu. Zabieg laserowy najczęściej wykonywany jest przy zamykaniu pni głównych żył, jednakże można go również stosować w przypadku pajączków, jeżeli mamy do usunięcia większe naczynie. 


Opinie (1)
Ania
Skleroterapia bardzo mnie zaciekawiła.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Technologia HIFU jest innowacyjnym rozwiązaniem, ...
Lekarz flebolog to osoba, która zajmuje si...
Kaniula to specjalna igła, którą stosuje się d...
Niegdyś modelowanie kształtu nosa kojarzyło si...
Jeśli myślisz o tym, aby regularnie, z zaangażo...