Na co pomoże masaż?

Na co pomoże masaż?

Masaż ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Dzięki specjalnym ruchom można go uwolnić od napięcia, stresu, bólu czy obrzęków. Masaż może być dlatego wykonywany na całym ciele lub wybranej partii, która najbardziej go potrzebuje.

Wyróżniamy masaże relaksacyjne, które mają na celu po prostu odprężenie pacjenta oraz wprawienie go na nowo w dobry nastrój, a także dodanie energii do działania oraz masaże lecznicze, uzdrawiające ciało. Masaże lecznicze to np.: masaż limfatyczny, który niweluje obrzęki i daje możliwość cieszenia się na nowo lekkim, odprężonym ciałem. Ból jednak także może być unicestwiony przez masaż. Masaże punktów spustowych zapewniają rozluźnienie oraz wyleczenie miejsc, które sygnalizują nam mocnym bólem ich stan zapalny lub inne dolegliwości. Co więcej masaże także ograniczają wpływ blizn na organizm.

Nie każdy wie, że blizny sygnalizują uszkodzenie powięzi łączących mięśnie i układ kostny. Po jakimś czasie mogą się one przyczyniać do bólu czy ograniczeń ruchomości danych części ciała. Masaże powięzi nie dość, że zmniejszają widoczność blizn na skórze, to w dodatku działają na zrosty wewnątrz ciała. Wiele masaży ma na celu poprawienie także wyglądu skóry, ujędrnienie jej czy pozbycie się cellulitu czy rozstępów. Takim masażem jest masaż bańką chińską. To przyrząd używany w chińskiej medycynie ludowej, który obecnie potrafi zdziałać cuda już po kilku zabiegach. Skóra dzięki niemu staje się bardziej elastyczna, a wszelkie zmiany na niej mniej widoczne. 

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Niegdyś modelowanie kształtu nosa kojarzyło si...
Technologia HIFU jest innowacyjnym rozwiązaniem, ...
Miliony kobiet na świecie zmagają się z celluli...
Detox napój oczyszczający to preparat pole...
Jeśli myślisz o tym, aby regularnie, z zaangażo...
Medycyna estetyczna w dalszym ciągu staje się co...