Osocze bogatopłytkowe - na czym polega zabieg, działanie, efekty, skutki uboczne

Osocze bogatopłytkowe - na czym polega zabieg, działanie, efekty, skutki uboczne

Osocze bogatopłytkowe to produkt otrzymywany z krwi pacjenta, który ma zamiar poddać się zabiegowi. Po pobraniu jego krwi, zostaje ona odwirowana, wskutek czego preparat zyskuje funkcje regeneracyjne. Jest bogate w komórki oraz czynniki wzrostu, peptydy, które znacząco wpływają na odnowę biologiczną tkanek.
Zabieg mezoterapii z użyciem osocza bogatopłytkowego, czyli tak zwany wampirzy lifting, polega na wstrzyknięciu w skórę twarzy preparatu otrzymanego z krwi pacjentki. Można także zastosować metodę wstrzykiwania preparatu wzdłuż zmarszczek, jak przypadku w wolumetrii. Zabieg ten przeznaczony jest do wypełniania zmarszczek, hamowania procesu łysienia, a także stymulacji odrostu włosów. Dodatkowo można za jego pomocą także poprawić fakturę i koloryt skóry, zredukować worki i cienie pod oczami, przyspieszyć gojenie ran, czy też wygładzić blizny. Dzięki takiej kuracji skóra staje się jędrna, elastyczna, lepiej ukrwiona oraz znacznie gładsza. To z kolei sprawia, że twarz nabiera młodszego, bardziej promiennego wyglądu. Zabieg ma zastosowanie także w poprawie wyglądu innych obszarów ciała, między innymi szyi, dekoltu, czy też dłoni. Pierwsze rezultaty widoczne są po około dwóch tygodniach, a utrzymują się one, w zależności od osobistych predyspozycji, od sześciu do dwunastu miesięcy. W celu wzmocnienia efektu, zabieg dobrze jest powtórzyć od dwóch do czterech razy.

Gdzie można skorzystac w tego typu zabiegu w stolicy? Klinika Medycyny Estetycznej dr Barbary Parda-Głomskiej oferuje zabieg osoczem bogatopłytkowym - tzw. wampirzy lifting w Warszawie. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest szczególnie polecany osobom cierpiącym na alergie. Co więcej, jest niemal bezbolesny, możliwe jest odczuwanie jedynie lekkiego dyskomfortu. To również doskonałe rozwiązanie dla osób, które chętniej wybierają naturalne metody leczenia i nie chcą decydować się na poważne zabiegi. Jednak metodę tę można śmiało łączyć z innymi, nieco bardziej inwazyjnymi zabiegami, dzięki czemu jest szansa na uzyskanie spektakularnych efektów. Oprócz mezoterapii oraz wolumetrii, można zastosować osocze także jako maskę, która z pewnością przyspieszy proces gojenia po wcześniej wykonanym zabiegu.
Wampirzy lifting z pewnością znajdzie swoich zwolenników wśród osób, które cenią sobie przede wszystkim naturalność. Nie chodzi tutaj jedynie o składniki użyte w trakcie zabiegu, ale także o sposób, w jaki twarz prezentuje się już po nim. Brak tu sztucznego napięcia mięśni oraz zmian rysów twarzy. Twarz wygląda na wypoczętą oraz promienną, a efekt odmłodzenia jest subtelny i delikatny

Opinie (1)
~ala
czy taki zabieg boli ?
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Jeśli zamierzasz skorzystać z zabiegu, któ...
Obecnie najczęściej stosowanymi przez sportowc&o...
Mastektomia przez wiele osób kojarzy się w...
Kaniula to specjalna igła, którą stosuje ...
Każdy pacjent ma do dyspozycji wiele rodzaj&oacut...
W ostatnim czasie sporo słyszy się o obowiązku ...