Zobacz również

Szczotkowanie nóg — wady i zalety

Szczotkowanie nóg — wady i zalety

Szczotkowanie nóg cieszy się ogromną popularnością ze względu na efekty, które gwarantuje. Regularne szczotkowanie ciała na sucho pozwoli ujędrnić i uelastycznić skórę, pozbyć się cellulitu i wrastających włosków, a także pomoże pozbyć się martwego naskórka. O szczotkowaniu ciała czytamy niemal wszędzie w samych superlatywach, jednakże należy pamiętać, że nie jest to zabieg przeznaczony dla każdego. Szczególnie powinny przy nim uważać osoby z pajączkami, żylakami i niewydolnością żylną, ponieważ intensywne tarcie może doprowadzić do osłabienia ścianek naczyń krwionośnych i w konsekwencji do rozwoju przewlekłej niewydolności żylnej.

Szczotkowanie nóg a niewydolność żylna
Szczotkowanie nóg na sucho może przyczynić się do pogorszenia stanu pajączków i żylaków, a w krytycznych przypadkach doprowadzić nawet do zakrzepicy czy krwotoków, dlatego osoby z uwarunkowaniami genetycznymi do ich powstawania powinny zrezygnować z wykonywania wspomnianego zabiegu pielęgnacyjnego.

Czym zastąpić szczotkowanie nóg?
· Zwiększona aktywność fizyczna — za sprawą ruchu pobudzisz odpływ limfy, dzięki czemu Twoje ciało będzie wydawało się gładsze i smuklejsze. Co więcej, aktywność fizyczna wpływa również na naszą kondycję żył oraz na poprawę samopoczucia.
· Masaż dłońmi — zrezygnuj ze szczotki z twardym włosiem i postaw na swoje ręce, które będą zdecydowanie bardziej delikatne podczas masowania. Pamiętaj, aby nie uciskać zbyt mocno skóry i kierować się za każdym razem w stronę serca.
· Zadbaj o prawidłowe nawilżenie — jeżeli chcesz uzyskać przepiękną skórę, musisz zadbać o jej odpowiednie nawilżenie. Dzięki stosowaniu balsamów zmniejszysz szorstkość skóry, a także możesz doprowadzić do zmniejszenia cellulitu.
· Chłodne kąpiele — kolejnym ciekawym pomysłem są chłodne kąpiele lub prysznice, których zadaniem będzie pobudzenie do pracy układu krwionośnego. Pamiętaj, że zbyt gorąca woda przyczynia się do poszerzania naczyń krwionośnych, co w konsekwencji może doprowadzić do zastoju w nich krwi.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń przychodnię
jako pierwszy

Sukcesywnie z roku na rok jedną z niezwykle cieka...
Każda wada wzorku związana jest z dyskomfortem, ...
Osocze bogatopłytkowe to produkt krwiopochodny, k...
Żylne zespoły uciskowe to w praktyce flebologicz...
Kaniula to specjalna igła, którą stosuje się d...
Jeśli myślisz o tym, aby regularnie, z zaangażo...