Wskazania do chirurgicznego leczenia otyłości

Wskazania do chirurgicznego leczenia otyłości

Czasami leczenie otyłości nie ucieka się tylko do zmian nawyków żywieniowych i większej aktywności fizycznej. Kiedy inne metody odchudzania zawodzą, koniecznym krokiem w walce z dodatkowymi kilogramami staje się chirurgiczne leczenie otyłości. To ostateczny etap, do którego pacjenta kwalifikuje przede wszystkim wskaźnik masy ciała BMI. Kiedy przekracza on 40, można zacząć rozważać operację. W niektórych przypadkach, jeśli pacjent boryka się także z innymi dolegliwościami, już przy BMI 35 można go zakwalifikować do leczenia operacyjnego. Operacja wykonywana jest zazwyczaj u osób w wieku 18-60 lat. Po 60 roku życia każdy przypadek rozważany jest indywidualnie z powodu większego ryzyka, które niesie wiek i schorzenia pacjenta.

Pacjent zdecydowany na zabieg chirurgiczny powinien zgłosić się do naszej poradni, w której zostanie z nim przeprowadzony wywiad medyczny oraz wykonane zostaną odpowiednie badania, które zakwalifikują go do operacji. Leczenie chirurgiczne stanowi ostateczność, jeśli chodzi o walkę z otyłością. Specjaliści sprawdzą więc czy nie ma innych możliwości dla pacjenta, a także odpowiedzą na wszelkie jego pytania dotyczące zabiegu. Gwarantujemy jego przeprowadzenie za pomocą wysokiej jakości sprzętu oraz przy użyciu nowoczesnych metod, jakimi są laparoskopowe wyłączenie żołądka na pętli Roux lub laparoskopowa rękawowa resekcja żołądka. Operacja pozwala pozbyć się dużej ilości masy ciała, a także zmienia funkcjonowanie układu pokarmowego. W rezultacie stan zdrowia pacjenta ulega poprawie, a stosowanie się do zaleceń lekarzy umożliwia utrzymanie na stałe osiągniętych efektów. 

Podkarpackie Centrum Leczenia Otyłości PRO-FAMILIA jako jeden z kilkunastu ośrodków w Polsce wykonuje chirurgiczne leczenie otyłości z dostępu laparoskopowego. Zabieg polega na niewielkich nacięciach i jest mało inwazyjny, choć dość skomplikowany. To dlatego pacjent jest dokładnie diagnozowany przed operacją i kwalifikowany do niej na podstawie analizy wyników badań i oceny stanu zdrowia. Zarówno przed zabiegiem, jak i po nim pacjentem opiekuje się zespół specjalistów składający się z wielu lekarzy naszego centrum.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Do naszego organizmu dostaje się coraz więcej to...
Kaniula to specjalna igła, którą stosuje ...
W ostatnim czasie sporo słyszy się o obowiązku ...
Masaż ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Dzię...
Jeśli myślisz o tym, aby regularnie, z zaangażo...