Zabiegi na cellulit

Zabiegi na cellulit

Cellulit, potocznie zwany skórką pomarańczową, powodowany jest przez rozmieszczenie się tkanki tłuszczowej, wody oraz produktów przemiany materii w sposób nierównomierny, co powoduje powstawanie obrzękowo-włóknistych zmian podskórnych. Występuje najczęściej na udach, brzuchu, biodrach oraz pośladkach i jest przypadłością typowo kobiecą. Istnieją dwa główne typy tego schorzenia, cellulit wodny oraz tłuszczowy. 


W przypadku, gdy profilaktyka to już za mało, można sięgnąć po dobrodziejstwa medycyny estetycznej, która oferuje w zakresie zwalczania cellulitu kilka dostępnych opcji. Pierwszym przykładem tego typu zabiegu jest mezoterapia, która polega na wstrzyknięciu w odpowiednie miejsce substancji poprawiającej krążenie lub przyspieszającej spalanie tłuszczu. Seria zabiegów sprawi, że stan skóry znacznie się poprawi. Kolejna propozycja dla osób borykających się z problemem pomarańczowej skórki to karboksyterapia. Jest to zabieg mający na celu przyspieszenie spalania tłuszczu oraz poprawę metabolizmu, a polega on na dostarczeniu pod skórę dwutlenku węgla.

 

Dobrym sposobem na pozbycie się z organizmu toksyn oraz poprawę przemiany materii jest cellulipoliza, podczas której w tkankę tłuszczową wkłuwane są dwie igły, a pomiędzy nimi przepuszczany prąd, który powoduje rozszerzenie naczyń oraz zwiększenie przepływu krwi. Chcąc zwalczyć cellulit, warto rozważyć także poddanie się zabiegowi lipolizy iniekcyjnej. Jest to sposób całkowicie bezpieczny i nie wymaga specjalnego przygotowania się do zabiegu. Polega on na podaniu preparatu za pomocą zastrzyku wprost do tkanki tłuszczowej, co powoduje rozbicie komórek oraz wydalenie ich z organizmu. Istnieje także możliwość zastosowania zabiegu o nazwie ultraformer, który za pomocą fali ultradźwiękowej sprawia, że tkanka tłuszczowa zostaje podgrzana, a następnie obkurcza się. W efekcie sylwetka staje się smuklejsza, a tkanka tłuszczowa ulega redukcji. Doskonałym sposobem na pokonanie tej dokuczliwej dolegliwości jest także krioterapia. Warto zwrócić uwagę na urządzenie do krioterapii od dystrybutora IMESO. Poddanie danego obszaru ciała działaniu niskiej temperatury sprawi, że skóra zyska jędrność i się wygładzi. Istnieje również możliwość wykorzystania przeciwko cellulitowi liposukcji laserowej. Ta metoda polega na wprowadzeniu pod skórę lasera, który znacząco wpływa na poprawę elastyczności oraz ujędrnienie skóry. 


Jak widać, dostępnych jest sporo sposobów na walkę z problemem skórki pomarańczowej, spośród których każdy może dobrać coś odpowiedniego do swoich preferencji oraz potrzeb. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy pragną zadbać o swój wygląd, a tym samym poczucie własnej wartości oraz komfort życia.

Opinie (4)
Julia
Mamm od wielu lat problem z celulitem wodnym. Nie podoba mi się to i wygląda ochydnie. Dlatego też zdecyduję sie pewnie na jakiś zabieg bo nic mi nie pomaga mam andzieje ze da zrobić się tak by go nie było. idzie lato a ja się wstydze przebrać w strój kąpielowy przy moim chłopaku a co więcej chodzić w krótkich spódniczkach czy spodenkach wyglądam jakbym była stara.
Karolina
czy któraś w Was miała ten zabieg wykonywany? Możecie coś na ten temat powiedzieć, albo polecić? Czy możecie polecić jakieś kliniki, gabinety (najchętniej Poznań), które warto w tym celu odwiedzić?
Pozdrawiam
~Karolina
czy któraś w Was miała ten zabieg wykonywany? Możecie coś na ten temat powiedzieć, albo polecić? Czy możecie polecić jakieś kliniki, gabinety (najchętniej Poznań), które warto w tym celu odwiedzić?
Pozdrawiam
Nicol
Na pewno większość z nas zmaga się z cellulitem i wszelkimi sposobami próbujecie go zwalczyć. Sama przez długi okres zmagałam się z tym problemem. Na pokonanie tej dokuczliwości idealnie sprawdził się dla mnie zabieg krioterapii. Warto wykonać zabieg pod urządzeniem od dystrybutora IMESO. Urządzenie do krioterapii Cryo 6 to sprzęt uniwersalny, który znajduje zastosowanie w wielu różnych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Chłodzenie zimnym powietrzem jest bezkontaktowe i dlatego właśnie może być używane w trakcie zabiegu, jeszcze przed zabiegiem i bezpośrednio po zabiegu. Z pewnością jeszcze nie raz wybiorę się na ten zabieg ale i tak efekty są bardzo zadowalające.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Botoks i kwas hialuronowy to pojęcia, z któ...
Detox napój oczyszczający to preparat pole...
Zastanówmy się czy jesień życia musi upływać...
Mastektomia przez wiele osób kojarzy się w...
Technologia HIFU jest innowacyjnym rozwiązaniem, ...
Masaż ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Dzię...