Nordic Walking - zdrowotne, sportowe oraz odchudzające

Nordic Walking - zdrowotne, sportowe oraz odchudzające

Sukcesywnie z roku na rok jedną z niezwykle ciekawych form spędzania wolnego czasu okazuje się zyskujący niezwykle szerokie grono zwolenników nordic walking. Najprościej aktywność tą określić można jako swoiste połączenie dwóch wyjątkowo istotnych aspektów w jednym – tego co przyjemne, z tym co pożyteczne. Sport ten nie ma zbyt długiej historii bowiem jego początki datowane są na lata dwudzieste XX wieku. Najpierw nordic walking stosowany był jako swego rodzaju rodzaju treningu przeznaczony dla narciarzy biegowych. Niewiele później natomiast zaczęto to traktować jako bardzo efektywną formę fitnessu.

Na chwilę obecną wyróżnia się natomiast trzy konkretne poziomu aktywności – zdrowotna, sportowa oraz odchudzająca. Każdy z typów nordic walkingu wiąże się zaś z różnorakimi zasadami działania oraz co za tym idzie także i odmiennymi wymaganiami. To co z kolei zespala wszystkie wyżej wymienione kategorie owej dyscypliny to możliwość zaangażowania wszystkich mięśni naszego ciała bez konieczności nadmiernego wysilania się. W ruchu jesteśmy non stop co pozwala z jednej strony na wyćwiczenie kondycji, a z drugiej również i na poprawę naszego ogólnego samopoczucia.

Ze względu na zbawienne w skutkach działanie tej formy aktywności, nordic walking okazuje się wyjątkowo popularny wśród osób starszych mających problemy ze stawami, cierpiących na bóle kręgosłupa czy chcących generalnie polepszyć swój stan zdrowotny i zaznać aktywności na świeżym powietrzu. Ogromnym walorem jest tu również swego rodzaju uniwersalność pozwalająca na to, aby z regularnych marszów z kijkami korzystali dosłownie wszyscy, niezależnie od wieku, płci czy też kondycji.

Równie ciekawym sposobem aktywnego spędzania czasu jest nauka jazdy konnej - dowiedz się więcej.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Astma oskrzelowa jest przewlekłą chorobą zapaln...
Obecnie najczęściej stosowanymi przez sportowcó...
Niegdyś modelowanie kształtu nosa kojarzyło si...
Krioterapię można z powodzeniem stosować w przy...
Styl życia i dieta w bardzo dużym stopniu wpływ...