Odżywki białkowe dla sportowców

Odżywki białkowe dla sportowców

Obecnie najczęściej stosowanymi przez sportowców suplementami diety są gainery oraz odżywki białkowe. Różnice między nimi są doskonale znane tym, którzy mają już pewne doświadczenie w treningach. Jednak osoby, które dopiero planują zacząć ćwiczyć mogą potrzebować kilku wskazówek, które ułatwią im wybór odpowiedniego dla nich specyfiku. Dobór właściwego produktu zależy między innymi od celu, jaki planujemy za pomocą suplementacji osiągnąć, a także od budowy naszego ciała oraz predyspozycji genetycznych do przybierania na wadze. 

Gainer to odżywka węglowodanowo-białkowa, w której składzie znacznie przeważają węglowodany. Suplementy tego typu często wzbogacone zostają o inne składniki odżywcze, takie jak witaminy czy kreatyna. Ich zawartość korzystnie wpływa nie tylko na stan mięśni, ale również na cały organizm. Gainer doskonale sprawdzi się u osób, które charakteryzują się bardzo szczupłą sylwetką i mają kłopot z przybieraniem na wadze. Duża zawartość węglowodanów dostarczy energii do ćwiczeń, a białko wspomoże przyrost mięśni oraz skutecznie zadba o ich rozwój oraz kondycję. Na odżywki węglowodanowo-białkowe powinny jednak uważać osoby, które mają skłonności do tycia. Niezużyte w trakcie ćwiczeń węglowodany z łatwością przekształcą się w tkankę tłuszczową, przez co osiągniemy skutek przeciwny do zamierzonego. 

Odżywka białkowa różni się od gainera przede wszystkim tym, że w jej składzie nie ma węglowodanów lub jest ich jedynie znikoma ilość. W większości składa się ona z białek różnego pochodzenia, które wzbogacone są o cenne składniki odżywcze, takie jak witaminy i minerały. Białko znacznie przyspiesza metabolizm, a także doskonale wpływa na kondycję oraz prawidłowe funkcjonowanie mięśni. Jako ich podstawowy budulec, skutecznie wspomaga ich przyrost oraz dba o ich utrzymanie. Należy jednak zachować umiar podczas stosowania odżywek białkowych. Nadmiar protein nie tylko nie wspomoże przyrostu mięśni, ale również może być szkodliwe dla organizmu. Suplement tego typu doskonale sprawdzi się u osób, które mają skłonności do przybierania na wadze, ponieważ są znacznie mniej kaloryczne niż gainery. 

Znając najistotniejsze cechy obu typów suplementów, o wiele łatwiej jest dokonać wyboru pomiędzy nimi. Główna zasada mówi, że osoby szczupłe oraz mające problemy z przybraniem na wadze powinny stosować gainery, które skutecznie wspomogą przyrost masy ciała. Natomiast osoby dążące do redukcji tkanki tłuszczowej oraz mające skłonności do tycia powinny sięgać po odżywki białkowe, które zadbają o stan mięśni bez obaw o przybranie na wadze. Suplementy można również połączyć, dzięki czemu dostarczymy organizmowi wystarczającą ilość energii wraz z budulcem służącym do budowy mięśni. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji, które są kluczem do sukcesu w dążeniu do osiągnięcia wymarzonej sylwetki.

Opinie (1)
Nikodem
Sklep internetowy PBC24.pl nie tylko oferuje rewelacyjne produkty, ale także możemy znaleźć poradniki, które pomogą nam podjąć ostateczną i odpowiednią dla nas decyzje w wyborze odżywki. Obecnie najczęściej stosowanymi przez sportowców suplementami diety są gainery oraz odżywki białkowe. Dzięki serwisowi dowiemy się co będzie dla nas najodpowiedniejsze. Wszystko jest opisane bardzo prosto i zrozumiale dla osób, które dopiero planują zacząć ćwiczyć i mogą potrzebować kilku wskazówek, które ułatwią im wybór odpowiedniego dla nich specyfiku. Serdecznie polecam
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Obecnie najczęściej stosowanymi przez sportowcó...
Czasami leczenie otyłości nie ucieka się tylko ...
Stres i zmęczenie to czynniki które negaty...
W ostatnim czasie sporo słyszy się o obowiązku ...
Jeśli myślisz o tym, aby regularnie, z zaangażo...